PiS nadal przy swoim

Czy wybory zostaną przełożone? Jeźeli wybory się odbędą to czy frekwencja na wyborach będzie najniższa od wielu lat?

Wybory Zaplanowane na 10 maja powinny zostać przełożone według 72 % ankietowanych. 16 % uważa, że głosowania nie trzeba przekładać, a 12% nie ma zdania.

Aktualnie przez sytuacje związaną z koronawirusem w Polsce większość obywateli bo aż 55,4% nie wzięła by udziału w głosowaniu, a około 40% zadeklarowało udział. Według sondaży DGP i RMF FM to najniższy wynik w historii. Ludzie boją się kontaktu z innymi, dlatego też obawiają się wyborów ze względu na możliwość zarażenia się.

Starszy pan w masce, który jest zaskoczony idąc na wybory

Cytując Szefa KPRM – “w obecnie obowiązującym porządku prawnym nie ma do tego przesłanek. Natomiast problemy są i rzeczywiście sytuacja za tydzień, dwa tygodnie rzeczywiście może ulec zmianie”.

Dla wszystkich – poza zwolennikami PiS – przeprowadzenie wyborów w maju – jest nierealne. Politycy PiS jak mantrę powtarzają – nie ma przesłanek do odwołania majowych wyborów, natomiast Jarosław Kaczyński uważa, że “wybory powinny odbyć się 10 maja – aby skutecznie przeciwstawić się kryzysowi, potrzebna jest polityczna stabilizacja” – mówi Jarosław Kaczyński.

Według społeczeństwa koronawirus mógłby również wpłynąć na wyniki wyborów na korzyść Andrzeja Dudy. Według badań 43% ankietowanych zagłosowałaby na Andrzeja Dudę, 16,6 % na Małgorzatę Kidawę-Błońską, 8,7% na Władysława Kosiniak-Kamysz, 6,6% na Krzysztofa Bosaka, 5,7% na Roberta Biedronia i 2,9% na Szymona Hołownie, a 17% wstrzymało by się od głosowania.

Do wyborów zostało nam jeszcze ponad miesiąc. Najbliższy okres pokaże nam, czy zapowiadane wybory odbędą się w przewidzianym terminie, a może jednak na wiosne 2021?

Śledźcie nasz serwis ZeSwiata.pl

Aktualne informacje na bieżąco znajdziesz na naszym Fanpagu klikając Tu: Facebook

Sprawdź również aktualne informacje o koronawirusie klikając Tu: Ogólne informacje o Koronawirusie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *