Obecny stan COVID-19 w Polsce na dzień 22 marca

Obecny stan COVID-19 na dzień 22 marca: 627/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Obecny stan COVID-19 : W szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami.
Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie #koronawirus i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia.

Tym samym liczba osób zmarłych z powodu zakażenia COVID-19 wzrosła do 6.

W Radomiu zmarł 43-letni pacjent zakażony koronawirusem
Jest to 7 ofiara koronawirusa.

Obecny stan COVID-19 w Polsce. Obraz przedstawia 2 Polaków zamkniętych za bramą w maskach

Malwina Smarzek-Godek, atakująca reprezentacji Polski i włoskiego klubu Zanetti Bergamo zaangażowała się w walkę przeciwko koronawirusowi. “Chciałabym dołączyć się do licytacji charytatywnych na rzecz wyznaczonych szpitali, pomagając w walce z koronawirusem. Wystawiam do walki koszulkę reprezentacji Polski z autografem, w której występowałam w reprezentacji w 2019 r. oraz piłkę marki hummel z autografem” – napisała zawodniczka.

Lekarz Jacek Gleba uważa, że szczyt pandemii w Polsce nastąpi w drugiej połowie kwietnia. Trzeba przyjąć, że w Polsce epidemia będzie trwała minimum trzy miesiące, jeśli wszystko będzie robione dobrze. Jeśli będzie robione źle, będzie trwało dłużej – mówi Jacek Gleba.

Aktualnie największym problemem w naszym społeczeństwie jest bardzo niski dostęp do testów na obecność koronawirusa. Testy nie łatwo jest wykonać. Test jest tani kosztowne jest każde późniejsze postępowanie.

Obecnie w Rosji trwają testy pierwszych szczepień na COVID-19, natomiast Dania wprowadza stan wyjątkowy w którym rząd może zmuszać ludzi do szczepień na koronawirusa. Osoby, które odmówią poddania się badaniu na koronawirusa zostaną ukarani grzywną i potencjalnym czasem więzienia, a także nie będą mogli wchodzić do sklepów spożywczych, instytucji publicznych oraz szpitali i jednocześnie nie będą mogli korzystać z transportu publicznego.

Sprawdź również Obecny stan COVID-19 w Twoim regionie klikając TUTAJ

Źródło: Ministerstwo Zdrowia ,

Białystok Eska info

Sprawdź również aktualne informacje o koronawirusie klikając Tu: Ogólne informacje o Koronawirusie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *